Hejtmanský den: v Rožnově jednali starostové mikroregionu s vedením Zlínského kraje, 79/2022

Starostové Sdružení mikroregion Rožnovsko, vedení města Rožnov pod Radhoštěm a představitelé Zlínského kraje se ve středu setkali v Rožnově pod Radhoštěm v rámci Hejtmanského dne. Během dopoledního jednání zhruba třicítka účastníků v rožnovském Hotelu Horal probírala řadu důležitých témat od cestovního ruchu, přes dopravu, sociální oblast, pomoc ukrajinským uprchlíkům, problematiku chybějících lékařů v regionu až po dotační možnosti z krajských programů. V odpolední části pak přišla na řadu návštěva rožnovské firmy Remak.

Tisková zpráva

č. 79/2022 ze dne 27. 5. 2022 


Hejtmanský den: v Rožnově jednali starostové mikroregionu s vedením Zlínského kraje 


Starostové Sdružení mikroregion Rožnovsko, vedení města Rožnov pod Radhoštěm a představitelé Zlínského kraje se ve středu setkali v Rožnově pod Radhoštěm v rámci Hejtmanského dne. Během dopoledního jednání zhruba třicítka účastníků v rožnovském Hotelu Horal probírala řadu důležitých témat od cestovního ruchu, přes dopravu, sociální oblast, pomoc ukrajinským uprchlíkům, problematiku chybějících lékařů v regionu až po dotační možnosti z krajských programů. V odpolední části pak přišla na řadu návštěva rožnovské firmy Remak. 

Pracovního setkání, které se uskutečnilo v rámci platformy s názvem Hejtmanské dny, se účastnila zhruba třicítka aktérů jednak z mikroregionu Rožnovsko, včetně vedení města Rožnova pod Radhoštěm, a jednak z vedení Zlínského kraje. „Bylo nám cti hostit pana hejtmana, radu Zlinského kraje a zástupce krajského úřadu. Setkání bylo prospěšné pro všechny strany. Z reakcí starostů mikroregionu, ale také přítomných členů vedení kraje jsem viděl, že takovéto setkání bylo potřeba a že přineslo mnoho pozitivního. Ve všech diskutovaných oblastech byl prostor pro konkrétní podněty a situace, které se aktuálně v různých místech Rožnovska řeší. Hlavní přínos vidím v navázání osobních kontaktů, díky kterým i v budoucnu bude jednodušší naše problémy řešit,“ uvedl starosta Rožnova pod Radhoštěm Jiří Pavlica.

Do Rožnova přijelo kromě hejtmana Radima Holiše také několik jeho náměstků a také někteří vedoucí odborů krajského úřadu. Všichni společně probrali řadu důležitých témat. „Rada Zlínského kraje jde do území a jsme rádi, že jsme se mohli potkat s tolika starosty celého mikroregionu právě v Rožnově, který je nejvíce investujícím městem Zlínského kraje. Pravidelně děláme akci Setkání se starosty. Tentokrát můžeme více do konkrétních problémů a podnětů v rámci daného mikroregionu. Proto obnovujeme tradici Hejtmanských dnů a už dnešek ukázal, že je to dobře. Jsem rád, že jsem přivezl na jednání do Rožnova nejen vedení kraje, ale také představitele krajského úřadu, aby nejen vedení města Rožnov, ale i obce celého mikroregionu měly co nejlepší přímou linku na toho svého člověka na kraji,“ konstatoval na jednání v Rožnově hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.     Zpracoval:
Bc. Marek Havran
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T 571 661 120, M 739 503 648 
marek.havran@roznov.cz
Vytvořeno 27.5.2022 10:11:49 - aktualizováno 27.5.2022 13:18:04 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load