Město Rožnov pod Radhoštěm se zaměřuje na dopravní bezpečnost. Zvýší se počet měřících zařízení a řidiče čeká snížení povolené rychlosti v konkrétních obytných zónách, 18/2022.

Dopravní bezpečnost ve městě by mělo zvýšit několik opatření, které chystá rožnovská radnice. Týká se zejména hlavního tahu I/35, kde bude mít své místo nové zařízení měřící rychlost na nábřeží Dukelských hrdinů a druhé bude nainstalováno v lokalitě Tylovice. Řidiče čeká také několik změn v povolené rychlosti v konkrétních oblastech, kde budou zavedeny zóny s maximální rychlostí 30km/h, toto se týká zejména lokalit Rybníček a Záhumení.

Tisková zpráva

č. 18/2022 ze dne 9. 2. 2022

 

Město Rožnov pod Radhoštěm se zaměřuje na dopravní bezpečnost. Zvýší se počet měřících zařízení a řidiče čeká snížení povolené rychlosti v konkrétních obytných zónách.


Dopravní bezpečnost ve městě by mělo zvýšit několik opatření, které chystá rožnovská radnice. Týká se zejména hlavního tahu I/35, kde bude mít své místo nové zařízení měřící rychlost na nábřeží Dukelských hrdinů a druhé bude nainstalováno v lokalitě Tylovice. Řidiče čeká také několik změn v povolené rychlosti v konkrétních oblastech, kde budou zavedeny zóny s maximální rychlostí 30km/h, toto se týká zejména lokalit Rybníček a Záhumení.


Bezpečnější silniční provoz a cesty a snížení počtu dopravních nehod či střetů s chodci se snaží zajistit rožnovská radnice. Jedním z dalších opatření, které budou zavedeny v Rožnově pod Radhoštěm budou nová měřící místa, které budou měřit rychlost projíždějících vozidel v úseku nábřeží Dukelských hrdinů a poté v oblasti Tylovice směrem na Hutisko-Solanec, která je dle posledních měření dopravy stále více frekventovanou silnicí. Současně se v blízkosti nachází mateřská škola. Tato měřící zařízení doplní stávající tři, které se nachází na hlavní komunikaci u nákupní zóny, na Kramolišově a u Jánoštíka. „Jsou lokality, kde pouhá značka maximální povolená rychlost bohužel nestačí a pokud chceme, aby byl provoz ve městě bezpečný nejen pro chodce, ale také pro samotné řidiče, musíme přistoupit i k těmto opatřením. S novými radary budeme upravovat limity i pro ty stávající a to tak, abychom byli v souladu s okolními obcemi. Stále platí, že pokud řidiči projíždějí obcí a nepatrně překročí maximální povolenou rychlost, nemusí se obávat žádného přestupkové řízení či pokuty,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica. 

Další opatření, která zavede rožnovská radnice jsou značky v několika oblastech, které budou snižovat maximální povolenou rychlost na 30 km/h. Jedná se převážně o obytné zóny nebo oblasti rodinné zástavby. První změny se dotknou lokality Rybníčky a Záhumení. „Tyto změny částečně vychází i z podnětů obyvatel, kdy jsme opakovaně obdrželi několik žádostí ke snížení rychlosti. Současně na Rybníčkách jsou některé ulice již touto značkou limitovány a sjednocení celé oblasti přinese také větší srozumitelnost pro řidiče a bezpečnější pocit pro obyvatele dané lokality,“ doplnil starosta města.Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
petra.graclikova@roznov.cz 
Vytvořeno 9.2.2022 14:42:13 - aktualizováno 10.2.2022 10:16:30 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load