Město vyzývá majitele k odstranění autovraků z městských ploch, 180/2022.

Tisková zpráva

č. 180/2022 ze dne 28. 11. 2022 


Město vyzývá majitele k odstranění autovraků z městských ploch  


Město Rožnov pod Radhoštěm vyzývá majitele autovraků, aby nepojízdná odstavená vozidla odstranili z městských ploch. Dlouhodobým problémem jsou odstavené autovraky na městských, ale také i soukromých plochách, které často brání v průjezdu jiným vozidlům. Jestliže majitelé nejsou schopni zajistit odstranění autovraku, město nabízí bezplatné poradenství a pomoc při likvidaci.  


Odstavená vozidla, která jsou dlouhodobě nepojízdná, často překážejí v ulicích města, brání v průjezdu vozidlům IZS a komplikují také zimní údržbu komunikací. „Pravidelně se k nám od občanů dostávají přes Mobilní rozhlas ohlášení na autovraky, které jsou několik měsíců nepojízdné a viditelně chátrají. Nabízíme občanům poradenství a pomoc při likvidaci autovraku, ať už z městského nebo soukromého pozemku. Ve většině případů dostanou majitelé vozidla hotovost za odstranění autovraku od firmy, která likvidaci zajišťuje. Vlastníci autovraků, které jsou odstaveny na městských plochách, obdrží výzvu k odstranění vozidla. Pokud tak neučiní do 2 měsíců, začneme vozy dle zákona likvidovat a náklady na odvoz, likvidaci a správní poplatky po majitelích autovraků vymáhat,“ uvedl Miroslav Kovář z odboru správy majetku MěÚ.

„Odstavené autovraky ve městě jsou jednou z věcí, které dlouhodobě řešíme a považujeme to za důležité. Nejen kvůli tomu, že často zabírají parkovací místa na sídlištích, kde jich je již tak nedostatek, ale zároveň v mnoha případech komplikují průjezd vozidlům IZS. Každý rok se nám podaří dostat z ulic cca desítku autovraků a věřím, že i tato výzva bude podobně úspěšná a opět se nám uvolní několik parkovacích míst pro pojízdná auta,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

Občané, kteří chtějí využít bezplatné poradenství či nabízenou pomoc při likvidaci, se mohou obrátit na email: miroslav.kovar@roznov.cz nebo marcel.petrek@roznov.cz, kde jim budou sděleny další podrobnosti.


Výzva k odstranění autovraků zde.


Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 28.11.2022 16:31:56 - aktualizováno 28.11.2022 16:39:58 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load