Městský park oživil nový relaxační prvek pro děti i dospělé, 88/2022.

Do rožnovského městského parku přibyl v blízkosti dětského hřiště nový relaxační prvek. Jedná se o designovou kostku, která funguje jako odpočinkové místo pro rodiče a z jedné strany nabízí horolezeckou stěnu pro děti.

Tisková zpráva

č. 88/2022 ze dne 15. 6. 2022


Městský park oživil nový relaxační prvek pro děti i dospělé  


Do rožnovského městského parku přibyl v blízkosti dětského hřiště nový relaxační prvek. Jedná se o designovou kostku, která funguje jako odpočinkové místo pro rodiče a z jedné strany nabízí horolezeckou stěnu pro děti.


V dolní části městského parku mohou nejen rodiče s dětmi využívat novou designovou kostku od firmy Egoé z Bílovce. Nový relaxační prvek v sobě skrývá několik funkcionalit. Slouží jako odpočinkové místo, kde se mohou lidé schovat před přímým slunečním svitem nebo menším deštěm. Větší stín ještě poskytne textilní zástěna, která bude instalována v následujících dnech. Děti mohou využívat horolezecké chyty, které se nachází z vnější strany kostky anebo křídovou tabuli, kterou najdou z vnitřní strany. 

„Součástí kulturní strategie města je kultivace a péče o veřejné prostředí nejen v ose Společenský dům až Brillovka, ale také v ose městského parku. Nově umístěná kostka by tak mohla v podvečer sloužit jako prostor určený k akustickým koncertům, autorskému čtení, recitacím nebo podobným menším kulturním akcím. V příštím roce bychom měli do této oblasti doplnit pítko. Park je v posledních teplých létech útočištěm Rožnovanů a přesouvají se do něj i drobné kulturní a společenské akce a k tomu postupně přidáváme potřebné zázemí,“ uvedla místostarostka města Kristýna Kosová. V příštím roce je také plánována kultivace Lázeňské stezky, kdy by měly být revitalizovány informační nosiče lázeňských chodníčků. Další multifunkční designová kostka v podobném duchu by měla být instalována do horní části městského parku. Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 15.6.2022 14:41:16 - aktualizováno 15.6.2022 14:44:08 | přečteno 4x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load