Na rožnovském náměstí se konala Masopustní veselice, 22/2022.

Masopustní veselice začala v sobotu 19. února v 10.00 hodin na Masarykově náměstí. První kroky tradičního masopustního průvodu vedly na rožnovskou radnici. Zde je přivítal starosta města Jiří Pavlica společně s místostarostkou Kristýnou Kosovou, ti průvodu popřáli úspěšnou obchůzku po městě a předali jim tradiční masopustní koblížky. Starosta masopustnímu průvodu také předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci sobotního dne.

Tisková zpráva

č. 22/2022 ze dne 19. 2. 2022

 

Na rožnovském náměstí se konala Masopustní veselice 


Masopustní veselice začala v sobotu 19. února v 10.00 hodin na Masarykově náměstí. První kroky tradičního masopustního průvodu vedly na rožnovskou radnici. Zde je přivítal starosta města Jiří Pavlica společně s místostarostkou Kristýnou Kosovou, ti průvodu popřáli úspěšnou obchůzku po městě a předali jim tradiční masopustní koblížky. Starosta masopustnímu průvodu také předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci sobotního dne.       

 

Tradiční masopustní průvod obstaral Valašský soubor písní a tanců Radhošť, Rožnovská lesní mateřská škola a Montessori školka Na Vlně, samotnou masopustní veselici poté organizačně zajišťoval T-klub kulturní agentura a město Rožnov pod Radhoštěm. „Jsem moc rád, že se v Rožnově dodržují takovéto příjemné tradice. Rád bych poděkoval všem, kteří se účastnili a stavili se také za námi na radnici,“ řekl starosta města Jiří Pavlica, jenž všem popřál úspěšnou obchůzku po městě a předal žezlo opravňující nadvládu nad městem do půlnoci toho dne. Místostarostka Kristýna Kosová předala průvodu voňavé masopustní koblihy a vysloužila si tak tradiční taneček s hřebenářem a následně s medvědem. V rámci Masopustní veselice nechybělo lidové vodění medvěda na jednotlivých zastávkách při obchůzce Masarykova náměstí, cimbálovka, zpěv, tanec a také mnoho tradičních masek jako je kůň, vodník nebo čertice. Veselí poté pokračovalo na samotném středu náměstí.

„Masopustní veselice se dle mě velmi vydařila. Rožnovské náměstí ožilo a zúčastnilo se několik stovek lidí, mnoho z nich se nestydělo a přišlo v maskách, což mě velmi těší. Děkuji všem za hojnou účast,“ doplnila Kristýna Kosová. Na náměstí byla připravena také ochutnávka masopustních specialit a mnoho pochutin si návštěvníci mohli zakoupit také domů.

 


Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
petra.graclikova@roznov.cz
Vytvořeno 19.2.2022 12:37:53 - aktualizováno 19.2.2022 12:41:07 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load