Občané a vedení města společně strávili odpoledne u kávy, 64/2022.

Na neformální setkání s vedením města dorazily téměř dvě desítky občanů. Aktivitu nazvanou „Na kávu s vedením města“ radnice organizuje zhruba každé dva měsíce. Je to jedna z dalších aktivit, díky které chce vedení radnice lépe komunikovat s občany města a pomoci jim s problémy, které je ve městě trápí.

Tisková zpráva

č. 64/2022 ze dne 6. 5. 2022


Občané a vedení města společně strávili odpoledne u kávy 


Na neformální setkání s vedením města dorazily téměř dvě desítky občanů. Aktivitu nazvanou „Na kávu s vedením města“ radnice organizuje zhruba každé dva měsíce.  Je to jedna z dalších aktivit, díky které chce vedení radnice lépe komunikovat s občany města a pomoci jim s problémy, které je ve městě trápí.


Akce „Na kávu s vedením města“ se koná zhruba co dva měsíce, vždy ve středu od 16.00 do 18.00 hodin v obřadní síni Městského úřadu. Občané mají možnost přijít a dotázat se ať už politického vedení radnice nebo tajemnice úřadu na věci, které je zajímají, nebo říct problémy, které se týkají města a požádat tak o pomoc při jejich řešení. Zúčastněným je také nabídnuta káva pro zpříjemnění tohoto setkání. „Snažíme se stále nacházet cesty, jak s občany komunikovat, jakým způsobem a kde se potkávat tak, aby nám mohli říct s čím jsou ve městě třeba nespokojeni, nebo jim nabídnout pomocnou ruku, při řešení problémů ve městě, se kterými se setkávají. Tento formát se nám poměrně osvědčil, letošního prvního setkání se zúčastnilo asi 20 lidí, a na tomto druhém setkání jsme se také přiblížili k podobnému číslu. Je to poměrně efektivní využití času, jelikož jsme během 2 hodin schopni s velkým množstvím lidí najednou vyřešit spoustu podnětů a požadavků,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.

Na kávě s vedením města se probírala témata jako je například územní plán, parkování, skládka v Tylovicích, obnova zeleně na sídlišti 1. máje, svozy odpadu, spádovost mateřských škol a doprava směrem na Tylovice. Několik otázek bylo vzneseno také ke zvýšení počtu radarů ve městě, doplnění dopravního značení v obchodní zóně nebo dotazy k monitorovací stanici ovzduší. Jedním z témat bylo také dětské hřiště u bytového komplexu na Harcovně.

Jednodušší podněty je možné průběžně předávat radnici přes aplikaci Mobilní rozhlas zde.


Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 6.5.2022 15:29:32 - aktualizováno 6.5.2022 15:32:36 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load