Piknik v městském parku přilákal přes 200 návštěvníků, 91/2022.

Nedělní dopolední piknik v městském parku opět přilákal velké množství lidí. Tentokrát se ochutnávaly ukrajinské speciality, které připravili ukrajinští občané, kteří žijí v Rožnově a okolí. Návštěvníci si mohli pochutnat na sladkých a slaných dobrotách a podle svého uvážení dobrovolně přispět libovolnou částkou do sbírky. Vybrané peníze budou zaslány na ukrajinský charitativní fond.

Tisková zpráva

č. 91/2022 ze dne 22. 6. 2022


Piknik v městském parku přilákal přes 200 návštěvníků


Nedělní dopolední piknik v městském parku opět přilákal velké množství lidí. Tentokrát se ochutnávaly ukrajinské speciality, které připravili ukrajinští občané, kteří žijí v Rožnově a okolí. Návštěvníci si mohli pochutnat na sladkých a slaných dobrotách a podle svého uvážení dobrovolně přispět libovolnou částkou do sbírky. Vybrané peníze budou zaslány na ukrajinský Charitativní fond.


Organizaci aktivit, které zapojují ukrajinské občany do běžného života ve městě má na starosti koordinátorka pomoci Šárka Čechová. Ta se za spolupráce města Rožnov pod Radhoštěm rozhodla zorganizovat piknik v městském parku, který bude představovat právě ukrajinskou kuchyni. „Chtěli jsme zorganizovat akci, která bude v otevřeném prostoru a bude se zde moci zastavit kdokoliv, kdo bude mít zájem, bez jakéhokoliv omezení. Městský park byl ideálním místem a ukrajinské ženy se okamžitě nápadu ujaly a začaly vymýšlet pokrmy, které připraví. Musím říct, že jsem byla maximálně překvapená a šťastná, jak se celá akce povedla a za neskutečnou částku, kterou jsme získali díky dobrovolné sbírce,“ uvedla koordinátorka pomoci Šárka Čechová. Návštěvníci pikniku si mohli přinést vlastní jídlo anebo za dobrovolný příspěvek ochutnat právě to ukrajinské. Mezi speciality patří určitě boršč, plněné pirohy, zeleninová rýže nebo sladké pečivo. K dispozici byly také recepty, aby si lidé mohli tyto pokrmy v případě zájmu sami připravit i doma. Celkově se ve sbírce podařilo vybrat přes 26 000 Kč. Peníze budou zaslány na ukrajinský Charitativní fond Serhiy Prytula.

„Koncept pikniků v městském parku jsme v letošním roce zahájili Férovou snídaní, kde nás opravdu překvapil počet účastníků. První i druhý piknik se nesl ve velmi milé a příjemné atmosféře, je vidět, že lidé si prostředí parku užívají a je jim tam velmi hezky. A když k tomu ještě přidáte dobré jídlo, kávu a pěkný zážitek navíc, je to vždy velmi hezká akce. Další piknik, tentokrát v podvečerních hodinách, se bude konat 5. srpna 2022.  Tímto všechny zvu a moc se na ně těším,“ dodala na závěr místostarostka města Kristýna Kosová.


Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 22.6.2022 16:22:17 - aktualizováno 22.6.2022 16:24:52 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load