Rožnov pomáhá Ukrajině, 26/2022.

Rožnov pomáhá Ukrajině, která je ve válečném stavu. Jednou z forem pomoci bude ta finanční ve výši 140 000 Kč, o jejímž přidělení dnes rozhodla rada města, finanční pomoc ve větší výši připravuje také zastupitelstvo. Jako výraz solidarity a podpory je od čtvrtečního večera nasvícen most přes Bečvu v národních barvách Ukrajiny.

Tisková zpráva

č. 26/2022 ze dne 1. 3. 2022

 

Rožnov pomáhá Ukrajině


Rožnov pomáhá Ukrajině, která je ve válečném stavu. Jednou z forem pomoci bude ta finanční ve výši 140 000 Kč, o jejímž přidělení dnes rozhodla rada města, finanční pomoc ve větší výši připravuje také zastupitelstvo. Jako výraz solidarity a podpory je od čtvrtečního večera nasvícen most přes Bečvu v národních barvách Ukrajiny. 

Město Rožnov pod Radhoštěm vyjádřilo solidaritu a podporu Ukrajině, která se stala obětí ruské agrese. O další pomoci jednala rada města na svém páteční a také úterním zasedání. „Zvažovali jsme jaké máme možnosti, tak aby byla pomoc nejefektivnější. Budeme postupovat v souladu s naší vládou a plnit pokyny, které budou postupně přicházet, tak aby byla pomoc koordinovaná. Nyní jsme se rozhodli pro finanční pomoc. Finanční obnos ve výši 120 000 Kč darujeme skrz 6 sbírek, které organizuje ADRA, Člověk v tísni, Post Bellum, Český Červený kříž, Armáda spásy a Charita pro Ukrajinu. Částka 20 000 Kč bude zaslána na speciální účet ukrajinské ambasády v ČR, který je zřízen pro účely nejnaléhavější pomoci pro obranu Ukrajiny,“ popsal aktuální situaci starosta města Jiří Pavlica.

Částka 20 000 Kč je nejvyšší možná částka daru jedné osobě v jednom roce, kterou může schválit rada města. Zastupitelé města jednají o přípravě vyššího finančního daru na pomoc Ukrajině. Město jako výraz podpory nasvítilo velmi frekventovaný most přes Bečvu, který se nachází u křižovatky u Janíka. Po většinu času svítí v bílých barvách, nyní se však každý večer rozzáří v modro-žluté kombinaci národních barev Ukrajiny.

Během pondělí, úterý a středy také probíhá materiální sbírka, kterou organizuje město Rožnov pod Radhoštěm. Současně je aktivní e-mail pomoc@roznov.cz, kam mohou dobrovolníci směřovat nabídky pomoci, ať už ubytování, tlumočení nebo nabídku práce pro uprchlíky z Ukrajiny. Město také komunikuje s místními zaměstnavateli, kteří mají informace o občanech Ukrajiny, kteří jsou na cestě do našeho regionu, a nabízí jim potřebnou součinnost a pomoc.

Připravují se postupně možnosti ubytování, krátkodobého, dlouhodobého i zprostředkování nabídek ubytování u soukromých osob. Rožnov pomáhá a koordinuje pomoc a děkuje všem za jejich zapojení. 

 


Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 1.3.2022 17:51:26 - aktualizováno 2.3.2022 8:16:19 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load