Rožnovské íčko je bronzové a nadále si drží vysokou návštěvnost, 144/2022.

Rožnovské turistické informační centrum na Masarykově náměstí získalo třetí místo ve Zlínském kraji v anketě o nejoblíbenější turistické informační centrum. Ve Zlínském kraji vyhrál Uherský Ostroh (ten vyhrál i v rámci celé České republiky), druhé skončily Valašské Klobouky. Rožnovské „íčko“ si také v letošním roce drželo velmi vysokou návštěvnost, která překonala loňský rok.

Tisková zpráva

č. 144/2022 ze dne 30. 9. 2022 


Rožnovské íčko je bronzové a nadále si drží vysokou návštěvnost 


Rožnovské turistické informační centrum na Masarykově náměstí získalo třetí místo ve Zlínském kraji v anketě o nejoblíbenější turistické informační centrum. Ve Zlínském kraji vyhrál Uherský Ostroh (ten vyhrál i v rámci celé České republiky), druhé skončily Valašské Klobouky. Rožnovské „íčko“ si také v letošním roce drželo velmi vysokou návštěvnost, která překonala loňský rok.


Hlasování v anketě, kterou každoročně vyhlašuje Asociace turistických informačních center České republiky – A.T.I.C. ČR a turistický portál Kam po Česku, probíhalo na turistickém portálu www.kampocesku.cz. Účast v anketě si svou certifikací v systému JKTIC zajistilo 501 informačních center ve 14 krajích České republiky. „Cílem ankety je připomenout široké veřejnosti každodenní práci informačních center, stejně jako značku A.T.I.C. ČR,“ připomněla Hana Salvia z turistického informačního centra Rožnov pod Radhoštěm. Podle pořadatelů letošní zájem veřejnosti o anketu překonal všechna očekávání, uděleno bylo celkem 10 343 platných hlasů platných. Ve Zlínském kraji se turistické informační centrum v Rožnově pod Radhoštěm umístilo na pěkném třetím místě (z celkových jednadvaceti). „Ještě to mohlo být o kousek lepší, protože před námi druhé Valašské Klobouky měly jen o jediný hlas více, ale i tak jsme spokojení. Výsledku si velmi vážíme a rádi bychom poděkovali všem, kteří nám poslali hlas,“ konstatovala Hana Salvia.

Rožnovské „íčko“ si také v letošní hlavní letní sezoně drželo velmi vysokou návštěvnost. „Zatímco loni to bylo za červenec a srpen 12 000 lidí, tak letos o prázdninách k nám zavítalo 13 100 návštěvníků. Podobně jako loni a v minulých letech platí, že nejvíce se turisté a turistky ptají po trhací mapce, po turistických vizitkách a dalších suvenýrech. Také je zajímají tipy na výlety ve městě i okolních Beskydech a cyklobusy. Nadále se drží trend velkého vytížení půjčovny kol, elektrokol i koloběžek, které jsme letos měli nově,“ uvedla Tereza Foukalová z turistického informačního centra. Letošní novinkou v rožnovském „íčku“ byla nástěnná mapka, do které návštěvníci zapíchnou špendlík do místa, odkud do Rožnova přijeli. „Zapojilo se nám do toho velké množství návštěvníků a návštěvnic, kteří to brali jako zajímavé zpestření. Nejvíce špendlíků jsme registrovali ze Středočeského kraje a Prahy, dále z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje,“ doplnila Tereza Foukalová.     

Kompletní informace k turistickému informačnímu centru, ale také k parkování ve městě, o akcích a atraktivitách města nebo kompletní kalendář akcí či webkamery z města i okolí (Valašské muzeum v přírodě, Pustevny, Radhošť, sjezdovky v regionu) najdete na turistickém webu města www.visitroznov.cz. 


Pořadí TIC v anketě ve Zlínském kraji (celkem 21 účastníků):

Informační centrum města Uherský Ostroh – 603

TIC Valašské Klobouky – 231

TIC Rožnov pod Radhoštěm – 230

TIC Kroměříž – 206

Muzeum Bojkovska – 78

Informační centrum Zvonice Soláň – 50

Městské informační centrum Uherské Hradiště – 28

Městské informační a turistické středisko Zlín – 18

Informační centrum Napajedla – 18

TIC Vsetín – 14

Městské informační centrum Bystřice pod Hostýnem – 14

Městské turistické a informační centrum Luhačovice – 7

Městské informační centrum Holešov – 4, TIC Buchlovice – 2

Městské informační centrum Uherský Brod – 2

TIC Východního Slovácka Vlčnov – 1

Turistické informační centrum městyse Pozlovice – 1

TIC Otrokovice – 1

Krajské turistické informační centrum Zlín – 1

TIC Vizovice – 1

TIC Valašské Meziříčí – 1
Zpracoval:
Bc. Marek Havran
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 120
M: 739 503 648
Vytvořeno 30.9.2022 14:01:34 - aktualizováno 30.9.2022 15:11:34 | přečteno 50x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load