Společné vaření si užily kuchařky z českých a slovenských škol, 23/2022.

V rámci přeshraničního projektu „Hovorme o jedle – žime zdravo a chutne“ se setkali nejen projektoví partneři, město Rožnov pod Radhoštěm a Kysucké Nové Město, ale také české a slovenské kuchařky z mateřských a základních škol. První společné vaření proběhlo 10. – 11. února 2022 pod vedením odborného lektora Vladimíra Hanzelky. Společně vytvořili několik receptů, které budou součástí publikace, která bude sloužit kuchařkách k inspiraci při přípravě zdravých a chutných jídel z regionálních potravin.

Tisková zpráva

č. 23/2022 ze dne 22. 2. 2022

 

Společné vaření si užily kuchařky z českých a slovenských škol


V rámci přeshraničního projektu „Hovorme o jedle – žime zdravo a chutne“ se setkali nejen projektoví partneři, město Rožnov pod Radhoštěm a Kysucké Nové Město, ale také české a slovenské kuchařky z mateřských a základních škol. První společné vaření proběhlo 10. – 11. února 2022 pod vedením odborného lektora Vladimíra Hanzelky. Společně vytvořili několik receptů, které budou součástí publikace, která bude sloužit kuchařkách k inspiraci při přípravě zdravých a chutných jídel z regionálních potravin.     

 

První den se uskutečnila společná aktivita v prostorách školní kuchyně Základní školy 5. května v Rožnově pod Radhoštěm. Kuchařky z českých a slovenských mateřských a základních škol spolu s odborným lektorem Vladimírem Hanzelkou připravovali zajímavá, chutná a zdravá jídla, která by mohla být následně zařazena do jídelníčků MŠ a ZŠ. Při přípravě jídel byly využívány regionální suroviny. „V rámci večerního programu došlo v příjemné atmosféře ke zhodnocení celého společného dne a zároveň došlo k výměně zkušeností a dobré praxe mezi účastníky. Druhý den školení proběhl v prostorách společnosti RETIGO, kde se účastníci zaměřili na různé druhy vaření a přípravu jídel v konvektomatech. Účastníkům byla v rámci vaření poskytnuta i osvěta ohledně údržby a správného používání konvektomatů. Součástí školení byla i zajímavá a přínosná exkurze v rámci výrobní činnosti společnosti,“ popsal společné setkání Michal Laktiš, projektový manažer malých projektů.

„S našimi partnery se v rámci přeshraničního projektu potkáme ještě jednou a to na druhém společném vaření a školení v termínu 10. až 11. března 2022. Tentokrát se setkáme v Kysuckém Novém Městě. Tématem setkání bude opět společné vaření zdravých, chutných a moderních jídel pod dohledem slovenského odborného lektora,“ uvedl starosta města Jiří Pavlica. Součástí březnového setkání bude i slavnostní křest připravované společné publikace receptů, na které se podíleli oba partneři malého projektu. Kniha s názvem ZDRAVO A CHUTNE – ZDRAVĚ A CHUTNĚ – bude sloužit k inspiraci kuchařek při přípravě zdravých a chutných jídel z regionálních surovin pro mateřské a základní školy.

Projekt „Hovorme o jedle – žime zdravo a chutne“ CZ/FMP/11b/05/079 je realizován v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika–Česká republika 2014 – 2020 - Fond malých projektů; a je spolufinancován Evropským fondem regionálního rozvoje.

 


Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
petra.graclikova@roznov.cz
Vytvořeno 22.2.2022 10:32:57 - aktualizováno 22.2.2022 12:40:50 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load