V Rožnově je nová multifunkční solární stanice. Umí dobít elektrokola i mobily, 83/2022

Obyvatelé města, návštěvníci i turisté mohou v Rožnově pod Radhoštěm využívat novinku, která jim usnadní život. V zábavním centru Gibon park přímo u Cyklostezky Bečva nově stojí multifunkční dobíjecí solární stanice, tzv. spot. Lidé ji mohou zdarma využít pro dodání energie do svých elektrokol, mobilních telefonů, případně tabletů apod, ale také mohou pomocí kompresoru dofoukat kola. Celé zařízení, které obohatilo veřejnou infrastrukturu města, vyšlo na zhruba 160 tisíc korun.

Tisková zpráva

č. 83/2022 ze dne 3. 6. 2022 


V Rožnově je nová multifunkční solární stanice. Umí dobít elektrokolo i mobil   


Obyvatelé města, návštěvníci i turisté mohou v Rožnově pod Radhoštěm využívat novinku, která jim usnadní život. V zábavním centru Gibon park přímo u Cyklostezky Bečva nově stojí multifunkční dobíjecí solární stanice, tzv. spot. Lidé ji mohou zdarma využít pro dodání energie do svých elektrokol, mobilních telefonů, případně tabletů apod, ale také mohou pomocí kompresoru dofoukat kola. Celé zařízení, které obohatilo veřejnou infrastrukturu města, vyšlo na zhruba 160 tisíc korun.

Multifunkční solární nabíjecí stanici financovalo ze svého rozpočtu město Rožnov, a to z části určené na podporu cestovního ruchu a rozvoj turistické infrastruktury. „Spot je zcela nezávislý, nijak nevyžaduje napojení do elektrické sítě. Funguje plně na solární energii, která je získávána pomocí solárního panelu v horní části stanice a je ukládána do akumulátoru, odkud se pak distribuuje právě tam, kde uživatel potřebuje,“ představuje novinku místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.

Novou solární stanici nejvíce ocení cyklisté, kteří si zde mohou částečně dobít jejich elektrokola. „Vzhledem k tomu, že zdrojem je solární energie, tak to patrně na 100% nabití stačit nebude, ale během pobytu v Gibon parku nebo procházce podél řeky, se určitě baterie částečně dobije a můžete pokračovat dále ve své cestě. Jediné, co musí majitel elektrokola mít u sebe, je kabel od baterie jeho kola, kterým se připojí do 230 V zásuvky na dobíjecí stanici,“ doplnil Martin Beníček, vedoucí Odboru školství a kultury MěÚ Rožnov p. R.  

Specifikace solární multifunkční dobíjecí stanice SPOT:

· 2x zásuvka na 230 V

· 1x kompresor

· 3x stojan na kola

· 4x USB

· 2x držák telefonu / tabletu

· 2x autozásuvka 12 V

· osvětlení

· 3x úložný boxZpracoval:
Bc. Marek Havran
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T 571 661 120, M 739 503 648 
marek.havran@roznov.cz
Vytvořeno 3.6.2022 13:11:33 - aktualizováno 6.6.2022 9:58:40 | přečteno 4x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load