V Rožnově si připomeneme Den zdraví aktivním programem, 81/2022

Den zdraví se bude v Rožnově pod Radhoštěm slavit 6. června. Aktivní program proběhne jak v městském parku, tak i na terase Brillovky. Celodenní aktivity jsou určeny nejen dětem z mateřských a základních škol, ale také veřejnosti a seniorům.

Tisková zpráva

č. 81/2022 ze dne 30. 5. 2022 


V Rožnově si připomeneme Den zdraví aktivním programem   

Den zdraví se bude v Rožnově pod Radhoštěm slavit 6. června. Aktivní program proběhne jak v městském parku, tak i na terase Brillovky. Celodenní aktivity jsou určeny nejen dětem z mateřských a základních škol, ale také veřejnosti a seniorům.

   

Dopolední aktivity v městském parku odstartuje Jóga pro děti, která začne pod vedením Veroniky Kolečkové v 9.00 hodin. Cvičení je určeno nejen dětem z mateřských škol ve věku od 3 do 7 let, ale zapojit se mohou také maminky a děti z řad široké veřejnosti. Souběžně bude v parku probíhat také Ranní jóga pro zdravé tělo, která bude naopak zaměřena na seniory. Stačí, aby si senioři přinesli podložku na cvičení a láhev s pitím, a poté si již mohou jogíni s cvičitelkou krásně protáhnout celé tělo. Současně zde mohou senioři získat razítko do Rožnovské seniorské kartičky. Pro děti ze základních škol je připraven dopolední program na terase Brillovky, kde se mohou těšit na praktickou ukázku první pomoci (vyzkoušení resuscitace, použití AED), prohlídku sanitního vozu nebo soutěže a pohybové aktivity zaměřené na bezpečnost v dopravě.

Odpolední aktivity v rámci Dne Zdraví budou od 12:00 h do 16:00 h na terase Brillovky určeny široké veřejnosti. Program bude zaměřen na ukázku první pomoci, měření krevního tlaku, měření zraku, ochutnávku zdravých a fairtradových potravin, ukázku simulátoru stáří a další doprovodný program týkající se Dnů Zdraví. „Program Dnů zdraví je pestrý, a kromě protažení a jógy přináší i těžší témata, mezi něž pravidelně zařazujeme první pomoc. Kromě toho můžete vyzkoušet některá preventivní vyšetření v netradičním prostředí a bez bílých plášťů, což může být pro některé z nás příjemnější než cesta na polikliniku,“ pozvala občany na Den Zdraví místostarostka města Kristýna Kosová.

 

Pozvánka a program Dne Zdraví přehledně zde
Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 30.5.2022 8:21:55 - aktualizováno 30.5.2022 13:05:59 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load