Vedení města hledá způsob, jak pokračovat ve stavbě Kulturního centra, 167/2022.

Tisková zpráva

č. 167/2022 ze dne 9. 11. 2022 


Vedení města hledá způsob, jak pokračovat ve stavbě Kulturního centra


Vedení města Rožnov pod Radhoštěm absolvovalo desítky jednání s klíčovými aktéry s cílem rozjet stavbu Kulturního centra naplno. Tým specialistů aktivně odstraňoval nedostatky v projektové dokumentaci, finální schůzky se však zhotovitel hlavní stavby zúčastnit odmítl a doručil vedení města písemné odstoupení od smlouvy. Právníci aktuálně posuzují oprávněnost tohoto odstoupení a vedení města bude jednat o možnosti prodloužení čerpání dotace ve výši 120 milionů Kč.


Přerušení stavby Kulturního centra vyeskalovalo na začátku listopadu v odstoupení od smlouvy o dílo ze strany zhotovitele společnosti Navláčil stavební firma, s.r.o. Zástupci města během posledního půl roku absolvovali řadu schůzek se zhotoviteli jednotlivých částí stavby, projektanty, architektem a mnoha dalšími. Zhotovitel hlavní stavby během této doby tvrdil, že projektová dokumentace obsahuje nedostatky bránící realizaci stavby. „Odůvodněné nedostatky jsme průběžně odstraňovali, rozhodně tedy nebyl důvod stavbu zcela zastavit. V posledních týdnech jsme očekávali podepsání smlouvy mezi zhotovitelem a subdodavatelem - společností TAROS NOVA, s.r.o., což se však nestalo, přestože spolu šli do veřejné zakázky a předložili písemný závazek v tomto směru. Bohužel se v posledních měsících stavba přesunula z místa realizace na jednání v kancelářích,“ uvedla tajemnice úřadu Lenka Pavelková.

„Jako nové vedení města jsme vstoupili do jednání se zhotovitelem s jasnou vizí, že pokud chceme kulturní centrum dokončit, je nutné okamžitě zahájit práce na stavbě, jinak bychom ohrozili termín čerpání dotace. Na finální jednání k odstraňování nedostatků v projektové dokumentaci se však zhotovitel již odmítl dostavit a doručil nám odstoupení od smlouvy. Právníci nyní posuzují oprávněnost odstoupení od smlouvy ze strany zhotovitele a město plánuje následující kroky. Zásadní je pro nás však čerpání dotace, kde je nyní finanční podpora ve výši 120 milionů Kč, bez níž si město nemůže dovolit stavbu dokončit. Společně s místostarosty pojedeme v pátek na Státní fond životního prostředí ČR, abychom prodiskutovali možnosti prodloužení termínu čerpání dotace. Výsledky této schůzky pro nás budou zásadní v rozhodování, zda stavbu zastavit nebo pokračovat například novou veřejnou zakázkou na zhotovitele hlavní stavby,“ uvedl starosta města Jan Kučera.Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072
Vytvořeno 9.11.2022 16:25:44 - aktualizováno 9.11.2022 16:28:02 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load