Zlínský kraj pomůže Rožnovu 15 miliony na kulturní infrastrukturu, 11/2022.

Patnácti miliony korun pomůže Zlínský kraj městu Rožnov pod Radhoštěm při financování významných investičních akcí. Město bude moci zmiňovanou částku použít na připravovanou stavbu kulturního centra a rekonstrukci městské knihovny. Finanční prostředky by město mělo obdržet již v letošním roce 2022.

Tisková zpráva

č. 11/2022 ze dne 27. 1. 2022

 

Zlínský kraj pomůže Rožnovu 15 miliony na kulturní infrastrukturu

 


Patnácti miliony korun pomůže Zlínský kraj městu Rožnov pod Radhoštěm při financování významných investičních akcí. Město bude moci zmiňovanou částku použít na připravovanou stavbu kulturního centra a rekonstrukci městské knihovny. 
Finanční prostředky by město mělo obdržet již v letošním roce 2022. 

 

Město Rožnov pod Radhoštěm se v loňském roce (formou dopisu) obrátilo na kraj s žádostí o podporu při velkých investičních akcích. Zlínský kraj pak následně ve stejném roce rozhodl o realizaci podpory městům a obcím napříč celým krajem, což také poté potvrdil v prosinci schválený rozpočet kraje pro rok 2022. Na začátku nového roku se začíná k realizaci přistupovat a Rožnov pod Radhoštěm tak obdrží patnáct milionů korun. „Nyní nás kraj prostřednictvím hejtmana Radima Holiše informoval o tom, jakým způsobem bude realizace probíhat. Nejedná se o tzv. účelovou podporu, takže ji můžeme využít jak na financování kulturního centra, tak na přístavbu knihovny. Ještě také musíme ale myslet na to, že některé náležitosti musíme ještě dodat a doložit. Nicméně s podporou ve výši patnáct milionů korun na investiční akce můžeme jako město počítat, a to nás velmi těší,“ konstatoval starosta Rožnova pod Radhoštěm Jiří Pavlica.

Město Rožnov v dopise žádajícím o finanční pomoc odůvodnilo rozsáhlé investiční akce také tím, že v případě kulturního centra i přístavby městské knihovny se jedná o akce s přesahem za hranice města. „V obou případech jsme přesvědčeni, že se nejedná o stavby jen pro Rožnovany, ale minimálně se bavíme o dosahu pro celý mikroregion Rožnovsko. Určitě bych také rád zmínil, že jsme rádi, že podpora z kraje přichází i sem k nám do Rožnova. Po této stránce jsme to cítili v minulých letech z kraje hodně podfinancované, a proto jsme za podporu velmi rádi,“ doplnil starosta Pavlica.

V těchto dnech se uskutečnilo jednání s hejtmanem Radimem Holišem o podmínkách dotace. „Rada Zlínského kraje se dohodla, že investiční dotace pro města ORP v našem kraji jsou jasným impulsem pro rozvoj. Peníze, které kraj pošle do území, mají pomoci v každém městě vybudovat nějakou zajímavou investici, která pomůže městům i celému kraji být atraktivní. Odliv mladých lidí z kraje pokračuje a my s tím musíme něco dělat,“ konstatoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.                 


Fotografie z předání dokumentů týkajících se podpory investičních akcí najdete zde.  

 Zpracoval:
Bc. Marek Havran
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 120
M: 739 503 648
marek.havran@roznov.cz
Vytvořeno 27.1.2022 9:12:15 - aktualizováno 27.1.2022 11:10:37 | přečteno 5x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load