Dny Země v Rožnově, 62/2023.

DNY ZEMĚ kompletní program

Město Rožnov pod Radhoštěm pořádá ve dnech 17. – 21. dubna několik akcí v rámci „Dnů Země“. Pro občany města je připravena dobrovolnická výzva k úklidu Rožnova, tentokrát zaměřená na úklid rybníčků, studánek a řek na území města. Do výzvy se zapojí základní a střední školy, připraven je také edukační seminář a menší děti se mohou těšit na zábavné páteční dopoledne v městském parku.


Tisková zpráva č. 62/2023 ze dne 12. 4. 2023

„I v letošním roce pokračujeme v konceptu Dnů Země, tedy akce budou probíhat během celého týdne. Těšit se můžeme na dobrovolnickou výzvu v úklidu města, kde se budeme snažit o vyčištění našich vod a také širokého okolí. Pro menší děti z mateřských a základních škol připravujeme v pátek zábavné a naučné dopoledne v městském parku. Zde se samozřejmě může také připojit i veřejnost,“ uvedla Lucie Janků, koordinátorka Zdravého města a MA21. Od pondělí 17. dubna do 21. dubna bude probíhat Dobrovolnická úklidová výzva. Dny Země se letos zaměřují na podtéma „Bez vody to nejde“ a úklidová výzva směřuje k vyčištění rybníčků, studánek a řek ve městě a širokém okolí. Zapojení se do výzvy je jednoduché, stačí si vyzvednout pytle na úklid a rukavice ve Středisku volného času a vybrat si místo k úklidu.

Ve čtvrtek 20. dubna je připraven v rámci edukační výzvy seminář na téma „Ochrana a monitoring divoké přírody se zaměřením na oceány", který zajišťuje spolek Prales dětem - Justice for Natur (JfN). Účastníkům bude představen projekt Oko Země a Oko oceánu a jeho propojení se školami. Do osvětové akce se zapojili také žáci ZŠ Videčská, kteří si připravili výstavu prací na téma „Voda“. Výstavu bude možné zhlédnout před začátkem semináře od 15.00 do 17.00 hodin. Páteční dopoledne bude patřit dětem z mateřských a základních škol. Od 9.30 do 13.00 hodin bude v městském parku probíhat hravý a vzdělávací program. Děti se mohou těšit například na popelářský vůz, třídění odpadu nebo praktickou ukázku přírodnin a tvoření v rámci osvěty o ochraně vod na našem území i v celém světě. Celé dopoledne budou doprovázet písničky a interaktivní, hudebně-divadelní program s vůní lesa Mechulaláci.

Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková

Tisková mluvčí

MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

T: 571 661 137

M: 603 839 072

Dny Země 2023

DNY ZEMĚ kompletní program

DNY ZEMĚ kompletní program

 
DNY ZEMĚ UKLIDME Úklidová a edukační výzva

DNY ZEMĚ UKLIDME Úklidová a edukační výzva

 
 
Vytvořeno 12.4.2023 15:28:15 | přečteno 561x | petra.graclikova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load