Město vydalo nový Rožnovský malý tisk. Tématem je tentokrát historie starého městského hřbitova na Prochodné, 23/2023.

Příběhy zahrady mrtvých

Příběhy zahrady mrtvých. Takový je název nové knihy z edice Rožnovské malé tisky, která je v prodeji v Turistickém informačním centru v Rožnově pod Radhoštěm. Kniha, kterou napsali Doubravka Vejmelková a Daniel Drápala, přibližuje historii starého městského hřbitova na Prochodné.


Tisková zpráva č. 23/2023 ze dne 31. 1. 2023

Ediční řada drobných publikací (velikost A6) týkajících se Rožnova a okolního regionu vychází již dvě desítky let. Dalším titulem Rožnovských malých tisků jsou Příběhy zahrady mrtvých, které napsali Doubravka Vejmelková a Daniel Drápala. Čtenářům je prostřednictvím poutavých příběhů přiblížena historie městského hřbitova na Prochodné a také hřbitova u kostela Všech svatých. „Příběhy jsem čerpala nejen ze svých vzpomínek, ale také z knihy Živé příběhy ze zahrady mrtvých, která vyšla v roce 2018 v rámci Edice Milých tisků. Spoustu informací jsem také získala z knihy Dějiny hřbitova na Prochodné 1884 – 1929, kterou napsal můj staříček, který byl kronikář a archivář. Vždy mě zajímaly životy lidí, kteří tady žili před námi a přála bych si, aby si lidé díky této knize připomněli události, které se staly,“ uvedla spoluautorka knihy Doubravka Vejmelková.

Knihu Příběhy zahrady mrtvých je možné zakoupit za 105 korun v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí v Rožnově. „Edice Rožnovských malých tisků se každým rokem rozrůstá a já jsem opravdu rád, že je o tyto knihy stále velký zájem a můžeme tak nejen obyvatelům města touto formou připomínat historii, ale také přírodní bohatství, kulturní dědictví a tradice regionu,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross s tím, že v letošním roce to je přesně dvacet let od vydání první knížky v rámci ediční řady Rožnovské malé tisky a my bychom si toto kulaté výročí rádi připomněli vydáním hned dvou svazků. Jedním z nich bude kniha Poválečný Rožnov autora Tomáše Kocura. Druhou knihu píše Marie Brandstettrová a věnována bude místní části Bučiska.

Kompletní nabídku aktuálně dostupných knih z edice Rožnovské malé tisky

Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072

Vytvořeno 13.2.2023 20:02:30 | přečteno 5x | tana

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load