Multižánrový U:FEST podruhé obohatí festivalovou scénu (nejen) v Rožnově pod Radhoštěm, 89/2023.

Ufest.png

U:FEST tematicky pokračuje ve vymezené lince, tedy ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a AI. U:FEST zajímá, jak se tento silně progresivní trend promítá do současného života a ovlivňuje již tradiční umělecké formáty. Od 9. do 10. června čeká návštěvníky Brillovky několik dramaturgických linek a doprovodné aktivity.


Tisková zpráva č. 89/2023 ze dne 24. 5. 2023

Novinkou U:FESTU je páteční (9.6.) přednáškový blok pro žáky, studenty i veřejnost ohledně alter života v on-line prostředí, které nejen zjednodušuje a zrychluje komunikaci či zpříjemňuje život, ale také přináší i negativní aspekty. A co o nás jednotlivé portály ví, jaké data sbírají, jak se tyto informace dají využít, v horším případě zneužít, a co s tím, přijedou do Rožnova rozebrat a vysvětlit žurnalisté a experti na on-line komunikaci Miloš Čermák, Robert Břešťan a Antonín Šlach. Další novinkou je Blackout stage, taneční warm-up celého U:FESTU v pátek večer na otevřené terase Brillovky. Tu promění v klubovou scénu pod širým nebem s výhledem na Radhošť DJ z platformy Blackout Crew s exceletním hostem DJ Orbithem. „V sobotu 10. 6. se můžou návštěvníci těšit na hlavní část U:FESTU. Na nádvoří proběhne Outside music stage, kde vystoupí progresivní Něco něco, etablovaní Dva, experiment festivalu Grunik&Forest, moderně znějící Khoiba a uvolnění Hello Marcel. Světelnou scénu této stage a i workshopy pro zájemce si vzal na starost VJ Fra Zae. Na Soundart&Music stage se svými hudebně performativními projekty vystoupí Veronika Svobodová, Tomáš Niesner a švédská mistrině slova a hudby Fågelle.  Mluveným slovem budou pokračovat ve 3.etáži M. Čermák, A. Šlajch, R. Břešťan, které doplní Lukáš Grygar. Martin Ožvold bude zájemce brát na specifické a velmi zajímavé soundwalky. A na terase bude pokračovat Blackout stage s chillsound zónou,“ pozval na hlavní část akce místostarosta města Tomáš Gross. Pro návštěvníky bude připraven i specifický doprovodný program: ÚDIF (úžasné divadlo fyziky) se svými laboratořemi, výstava vizuálů českých videoher, KARIKO bude zájemce provázet světem tisku DIY. „Prostě program bude natolik zajímavý a obsahově plný, že na festivalu by byla škoda nebýt. Garantujeme, že prožitek z U:FESTU 2023 neskončí nedělním obědem,“ dodal Martin Beníček, vedoucí odboru školství a kultury.

Festival pořádá Město Rožnov pod Radhoštěm a Téčko, příspěvková organizace a koná se díky podpoře: 3. etáže; Strozy; Brillovky; Innovative Sensor Technology (IST); BROSE a Zlínského kraje, za mediální podpory Českého rozhlasu, Radia 1, TV Beskyd. Festival probíhá pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, Ing. Radima Holiše.

Podrobnosti na www.ufest.cz


Zpracovala:

Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí

MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

T: 571 661 137

M: 603 839 072


Vytvořeno 24.5.2023 14:11:49 | přečteno 97x | petra.graclikova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load