Rožnov se opět zapojí do akce Do práce na kole, 68/2023.

Do práce na kole 2022

Vyměnit alespoň na měsíc auto za kolo nebo chůzi, a prospět tak životnímu prostředí i vlastnímu tělu. To je cílem výzvy Do práce na kole (DPNK), kterou spolek AutoMat pořádá už potřinácté a Rožnov pod Radhoštěm se do této výzvy zapojí již pošesté. Registrace týmů je možná do 30. dubna 2023, samotná výzva se pak koná v měsíci květnu.


Tisková zpráva č. 68/2023 ze dne 20. 4. 2023

Celkem 50 měst v České republice se v letošním roce zapojilo do akce Do práce na kole. A nechybí mezi nimi ani město Rožnov pod Radhoštěm. „V rámci tohoto projektu budeme mapovat skutečné trasy cyklistů nejen z řad úředníků městského úřadu, ale také z firem a organizací, jejichž zaměstnanci budou do soutěže zapojeni. A to v průběhu celého měsíce května,“ uvedla Lucie Janků, koordinátorka Zdravého města a MA2.  Akce Do práce na kole je populární zejména proto, že není výzvou individuální, ale týmovou. Týmového ducha navíc posiluje i spousta doprovodných akcí. V letošním roce je pro účastníky připravena akce Andělské kafíčko na tričko nebo Zmrzlina na tričko. Členové týmů pak společně soutěží v různých kategoriích buďto na kole, pěšky či poklusem. „Cílem výzvy není podávat sportovní výkony, ale zjistit, že pravidelný aktivní pohyb má nečekaně mnoho výhod. Člověk se stane bohatším a také šťastnějším. Ušetří za motorizovanou cestu do práce a podle studií se již po 20 minutách jízdy na kole do těla vyplavují endorfiny. Ve výzvě není nutné jezdit pouze na kole, ale i cesta pěšky do práce se počítá,“ vyzval obyvatele města k přihlášení se do výzvy starosta města Jan Kučera. Město také aktivně pracuje na vybudování cyklostezek v centru města a směrem na Frenštát pod Radhoštěm. V loňském roce se do výzvy v Rožnově pod Radhoštěm zapojilo 212 účastníků a společně se jim podařilo ujít/ujet 49 000 km.

Svůj tým mohou zájemci registrovat na www.dopracenakole.cz. Každý účastník dostane jako každý rok tričko nebo nákrčník. Samotná výzva se koná během května. Veškeré informace k akci „Do práce na kole“ v Rožnově pod Radhoštěm budou postupně přidávány na web akce zde v záložce Rožnov pod Radhoštěm.

Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková

Tisková mluvčí

MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

T: 571 661 137

M: 603 839 072

Vytvořeno 20.4.2023 16:45:01 | přečteno 594x | petra.graclikova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load