V městském parku byla zrevitalizována naučná stezka, 66/2023.

Naučná stezka

V rámci přeshraniční spolupráce mezi městem Rožnov pod Radhoštěm a slovenským Kysuckým Novým Mestom byl zrealizován další projekt. Městský park v Rožnově se pyšní zrevitalizovanou naučnou stezkou a novými relaxačními prvky.


Tisková zpráva č. 66/2023 ze dne 18. 4. 2023

Na konci března přijali zástupci Kysuckého Nového Mesta pozvání na oficiální otevření zrevitalizované naučné stezky v rožnovském městském parku. Hlavního přeshraničního partnera přivítal starosta města spolu s místostarostou. „Chceme, aby se Rožnov rozvíjel a byl pulzujícím městem. K tomu také patří přeshraniční spolupráce, díky které se můžeme nejen inspirovat, co jinde dělají lépe nebo jinak, ale zároveň díky dotacím můžeme rozvíjet území města. Nyní máme v městském parku nejen naučnou stezku, ale také několik odpočinkových zón a já věřím, že je budou návštěvníci parku nejen v letní sezóně hojně využívat,“ uvedl starosta města Jan Kučera. Účastníci návštěvy si společně prošli centrum města a seznámili se s nejzajímavějšími památkami. Hlavním bodem programu bylo představení zrevitalizovaného naučného chodníku v městském parku, po kterém se účastníci vydali na Karlův kopec na Jurkovičovu rozhlednu. V rámci pěšího pochodu byla představena celá naučná stezka při jednotlivých zastaveních v rámci 3 okruhů. V rámci revitalizace naučné stezky došlo k pořízení mobiliáře (šest relaxačních lehátek a čtyři podnožky), osazení 15 ks nových informačních tabulí včetně nosného systému a pořízení multifunkčního modulárního systému (dvě dřevěné kostky k odpočinku a relaxaci). Další zastávkou se stalo Národní muzeum v přírodě, kde účastníci absolvovali okruh v rámci areálu spolu s výkladem, který se týkal způsobu života na Valašsku. „Na závěr setkání jsme zhodnotili celý projekt a veškeré aktivity, které se nám podařilo zorganizovat a dosáhnout. Rád bych poděkoval přeshraničnímu partnerovi za aktivní účast a perfektní spolupráci a již teď se těším na další společný projekt,“ dodal na závěr Michal Laktiš, vedoucí projektu.

Cílem a realizací malého projektu (MP) bylo vytvořit možnosti pro aktivní trávení volného času a poznávání přírodního a kulturního dědictví partnerů s pozitivním dopadem na rozvoj přeshraničního území. Aktivitami projektu byl kladen důraz na vzájemnou synergii, interakci, kooperaci mezi partnery a oběma územími. Projekt „Revitalizácia náučného chodníka v Rožnove pod Radhoštěm“, kód projektu CZ/FMP/6c/11/122 je realizován v rámci programu Interreg V-A Slovenská republika-Česká republika 2014 - 2020 - Fond malých projektů; a je spolufinancován Evropským fondem regionálního rozvoje.

loga

Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková

Tisková mluvčí

MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

T: 571 661 137

M: 603 839 072


Revitalizace naučné stezky

Setkání přeshraničních partnerů

Setkání přeshraničních partnerů

 
Setkání přeshraničních partnerů (2)

Setkání přeshraničních partnerů (2)

 
Naučná stezka

Naučná stezka

 
Naučná stezka (2)

Naučná stezka (2)

 
Relaxační prvky

Relaxační prvky

 
Naučná stezka (3)

Naučná stezka (3)

 
Relaxační prvek v městském parku (2)

Relaxační prvek v městském parku (2)

 
 
Vytvořeno 18.4.2023 13:33:03 | přečteno 758x | petra.graclikova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load