Zástupci města jednali s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje, 27/2023.

Jednání města s Ředitelstvím silnic

Jaké opravy komunikací má v letošním roce v plánu Ředitelství silnic Zlínského kraje v Rožnově pod Radhoštěm a okolí a diskuze nad problematickými úseky ve městě byla hlavní témata čtvrtečního jednání na rožnovské radnici.

Tisková zpráva č. 27/2023 ze dne 3. 2. 2023


Ve čtvrtek 2. února 2023 se na rožnovské radnici setkali zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje (dále ŘSZK), zástupci vedení města a referenti Odboru investic. Vedení města se seznámilo s plánem rekonstrukcí silnic v blízkém okolí Rožnova, které bude ŘSZK v letošním roce realizovat. Hlavním účelem schůzky byla koordinace jednotlivých aktivit tak, aby byl život pro občany ve městě co nejjednodušší a připravované opravy příliš neovlivňovaly dopravu. „ŘSZK je pro nás důležitým partnerem, ve městě i v regionu má ve vlastnictví spoustu komunikací a vždy je dobré dopředu vědět, jaké opravy jsou v plánu a připravit se na případná omezení. V letošním roce se dochystává oprava komunikace z Hutiska-Solance směrem na Velké Karlovice. Současně jsme otevřeli diskuzi nad úseky, které nás ve městě trápí a dotčené komunikace jsou právě ve vlastnictví ŘSZK,“ uvedl starosta města Jan Kučera.

Přímo v Rožnově pod Radhoštěm proběhne v letošním roce zpevnění svahu v lokalitě od školy Videčská ke hřbitovu na Láni. „Diskutovali jsme samozřejmě úpravu dopravního provozu u Videčské, kde je více variant řešení, které by dopomohly k plynulejší dopravě. V poslední době nás také trápí výjezd z náměstí okolo Alberta, kde je zejména v dopravní špičce opravdu velký provoz. Chceme situaci řešit, protože bezpečnost v dopravě je pro nás prioritou,“ dodala na závěr místostarostka města Markéta Blinková.

Zpracovala:
Mgr. Petra Graclíková
Tisková mluvčí
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
T: 571 661 137
M: 603 839 072


Jednání zástupců vedení města s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje

Jednání města s Ředitelstvím silnic

Jednání města s Ředitelstvím silnic

 
Jednání města s Ředitelstvím silnic

Jednání města s Ředitelstvím silnic

 
Jednání města s Ředitelstvím silnic

Jednání města s Ředitelstvím silnic

 
 
Vytvořeno 8.2.2023 16:07:12 | přečteno 5x | myjj

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load