Zastupitelé města Rožnov p. Radhoštěm se seznámili s aktuálním stavem městských budov, 149/2023.

IMG_8431 - kopie.JPG

Město Rožnov pod Radhoštěm usiluje o profesionální řízení a maximální transparentnost. I proto starosta Jan Kučera pozval zastupitele města na prohlídky pěti ZŠ zřizovaných městem, příspěvkových organizací např. Středisko volného času (SVČ), Městské knihovny, ale i do komerčních organizací jako např. krytý bazén nebo poliklinika. Zastupitelé se tak mohli seznámit s reálným stavem budov a doptat se ke všem tématům, která je zajímala, přímo na místě. 


Tisková zpráva č. 149/2023 ze dne 08. 09. 2023


K modernímu a profesionálnímu městu patří rozhodování na základě informací, nikoliv pocitů. Zastupitel, který zná stav všech budov, může porovnat, kde je situace nejhorší. Lépe se pak v zastupitelstvu domlouvá, když chceme řešit problémy ve městě postupně od těch největších po ty menší. Peníze na vše nejsou, a proto musíme vše opravovat postupně. Někdy se stane, že se z jedné budovy obrátí na zastupitele, že u nich je největší problém, a pokud není srovnání, může to tak působit. Děkuji zastupitelům, kteří si našli čas na vlastní oči se o stavu našeho majetku přesvědčit,“ uvedl starosta města Jan Kučera celý záměr. Zastupitelé se mohli seznámit s fungováním městských společností a příspěvkových organizací města. V úterý 29. srpna 2023 se uskutečnila prohlídka základních škol, jejichž zřizovatelem je město Rožnov p. R. - ZŠ Koryčanské paseky, ZŠ 5. května, ZŠ Pod Skalkou, ZŠ Videčská a ZŠ Záhumení. Vedení škol se pochlubilo tím, co se podařilo, ale také upozornilo na nedostatky a palčivé problémy, které vyžadují řešení. Např. v ZŠ Pod Skalkou se ředitel Lumír Ondřej pochlubil 3D tiskárnou, kterou mají žáci k dispozici. Na ZŠ Záhumení se usilovně dokončují stavební práce a ředitelka Jitka Lušovská zúčastněné zástupce města detailně seznámila s aktuální situací. Na ZŠ Videčská letos otevřeli přípravnou třídu a ZŠ 5. května se pochlubila venkovním hřištěm a lezeckou stěnou. „Za tyto akce jsem velmi rád, znám tak detaily k danému tématu, nyní tedy akutní a strategické potřeby našich základních škol, učitelů a především dětí. Poděkování za organizaci patří lidem z úřadu“, řekl zastupitel města Petr Uličný.

Dne 5. září 2023 se zastupitelé mohli seznámit s příspěvkovou organizací SVČ Rožnov p. R. a Městskou knihovnou. Zastupitelé byli pozváni do nově zrekonstruovaných provozů knihovny na Bezručově ulici. Ředitel knihovny Pavel Zajíc provedl zástupce města v nové přístavbě i ve zrekonstruované části staré budovy a seznámil všechny zúčastněné s podrobnostmi. Knihovna se bude v blízkém termínu slavnostně otevírat veřejnosti. Poslední prohlídka proběhla 6. září 2023 na zimním stadionu, krytém bazéně, v komerčních domech Rožnov p. R. a na poliklinice.

Byl jsem rád, že se uskutečnila prohlídka movitého majetku ve vlastnictví města Rožnov pod Radhoštěm.  Pro mě samotného je to velice důležité a jsem přesvědčen že i pro ostatní zastupitele přínosné. Je dobré si uvědomit, kolik majetku město má a jak je důležité udržovat tento majetek v dobrém technickém stavu. Každý zastupitel si po prohlídce udělal reálný pohled a věřím, že mu to pomůže při rozhodováni o prioritách, kam máme poslat více či méně finančních prostředků,“ uvedl zastupitel Jaromír Koryčanský.

Všechny schůzky se zastupiteli za vedení města absolvoval místostarosta Tomáš Gross, který prohlídky uzavřel slovy: „Děkuji kolegům z Městského úřadu a ředitelům jednotlivých organizací za pečlivou přípravu akce. Ti zastupitelé, kteří se prohlídek movitého majetku města zúčastnili, teď mají detailní přehled o jeho stavu a potřebách. A to určitě pomůže při jednáních zastupitelstva Rožnova při stanovování potřebných priorit a jejich rozpočtování.“

Zpracovala:

Ing. Kateřina Stašáková
MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

T: 571 661 120

M: 731 131 869

 

 

 


Prohlídky zastupitelé

Pod Skalkou  3D tiskárna.jpg

Pod Skalkou 3D tiskárna.jpg

 
foto skupina 2.jpg

foto skupina 2.jpg

 
tělocvična 5. května.jpg

tělocvična 5. května.jpg

 
před budovou 4.jpg

před budovou 4.jpg

 
Videčská účastníci.jpg

Videčská účastníci.jpg

 
Společné foto zastupitelů SVČ.jpg

Společné foto zastupitelů SVČ.jpg

 
IMG_83.jpg

IMG_83.jpg

 
IMG_8452.JPG

IMG_8452.JPG

 
IMG_8488.JPG

IMG_8488.JPG

 
IMG_8472.JPG

IMG_8472.JPG

 
IMG_8460.JPG

IMG_8460.JPG

 
IMG_8426.JPG

IMG_8426.JPG

 
IMG_8431 - kopie.JPG

IMG_8431 - kopie.JPG

 
IMG_8307.JPG

IMG_8307.JPG

 
 
Vytvořeno 8.9.2023 14:24:34 | přečteno 5667x | katerina.stasakova

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load