Po stopách Dušana Samo Jurkoviče a historie lázeňství v Rožnově pod Radhoštěm

 


FOND MIKROPROJEKTŮ

 

Díky projektu se vytvoří na území městského parku a Karlova kopce v Rožnově pod Radhoštěm naučná stezka, která bude návštěvníky Rožnova informovat o historii lázeňství v Rožnově p. R (v části stezky, která povede parkem) a o spojení Rožnova p. R. a slovenského architekta D. S. Jurkoviče, který pocházel z části Myjavy (na stezce vedoucí přes Karlův kopec, kde stojí Jurkovičova rozhledna, postavená dle návrhu tohoto architekta). První informační tabule bude informovat přímo o naučné stezce a bude umístěna na strategickém místě v blízkosti východu z Masarykova náměstí v centru města, který vede k Valašskému muzeu v přírodě. Součástí stezky jsou i rozcestníky uvádějící směr stezky.

Součástí projektu je i realizace vystoupení folklórních skupin na koncertních akcích v Rožnově pod Radhoštěm a v Myjavě a vydání mapové brožury s vyznačením naučné stezky.

Cíl: Hlavním cílem mikroprojektu je vytvoření a rozvoj dlouhodobé přeshraniční spolupráce a posílení kontaktů s novým partnerem ze slovenské strany hranice - městem Myjava, s nímž má město Rožnov pod Radhoštěm společnou minulost v podobě osoby architekta Dušana S. Jurkoviče, který významně ovlivnil architekturu v oblasti Rožnovska.

Přeshraniční partner: Město Myjava

Doba realizace: jaro 2014

Výše rozpočtu: celkové náklady projektu 28 149,9 EUR

Zdroje financování: Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) ve výši 23 927,41 EUR a spolufinancování z rozpočtu města Rožnov p. R. 4 222,49 EUR

Dotační titul: OP Přeshraniční spolupráce SR – ČR, Fond mikroprojektů

 

Výstupy projektu:

  • 1 naučná stezka vedoucí městským parkem až k Jurkovičově rozhledně
  • Koncertní akce
  • Mapová brožura
Vytvořeno 20.3.2014 22:31:40 - aktualizováno 9.9.2014 14:11:20 | přečteno 3x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load