Uniformy strážníků

Uniformy strážníků městské policie Rožnov pod Radhoštěm

Uniforma strážníka obecní policie je v souladu se zákonem 553/1991 Sb. o obecní policii černé barvy. Horní polovina oděvních doplňků může být v barvě modré, nebo retroreflexním provedení.
Povinný prvek uniformy je znak obecní policie s velkým státním znakem a identifikačním číslem strážníka. Znak se nosí na pravé straně hrudi. Není stanoven materiál znaku. Setkat se tedy lez se znakem textilním (výšivka) nebo kovovým.
Povinný prvek je nápis "městská policie" nebo "obecní policie". Nápis musí být vpředu nebo vzadu.
Další povinný prvek uniformy strážníka je rukávový znak. Rukávový znak se nosí na levé paži (levém záloktí). Obsahuje název a znak obce, která zřídila obecní policii.
Šachovnicová páska (na pokrývce hlavy nebo vhodně umístěná na vrchní části oděvu) je možný, nikoliv povinný doplněk uniformy strážníka. (Městská policie Rožnov pod Radhoštěm od r. 2015 neužívá šachovnicovou pásku).
Uniformy strážníků Městské policie jsou v černé barvě. Pouze polokošile je v provedení tmavě modré (navy).
Pro dohled na bezpečnost silničního provozu mají strážníci možnost použít doplňky v retroreflexní úpravě dle ČSN. Jedná se o polokošili, reflexní vestu a nepromokavou reflexní bundu.
V letním období, za náročných klimatických podmínek, nebo pro výkon služby na jízdním kole, tvoří spodní část uniformy krátké kalhoty po kolena (šortky).
Pokrývka hlavy je čepice s kšiltem (typu baseball) nebo fleece kulich s nápisem "městská policie" vpředu.
Pokud strážník užívá jako pokrývku hlavy ochrannou pracovní pomůcku (např. přilbu), nemusí na této být umístěn nápis "městská policie".
Součást uniformy jsou ochranné pracovní pomůcky jako cyklistická přilba, přilba pro práci ve výškách, ochranná balistická vesta, chrániče loktů a kolen, ochranné rukavice, ochranné brýle (čiré nebo tónované).
Pro zvláštní příležitosti (např. významné události, slavnostní nebo čestné akty, formální jednání nebo reprezentaci) může ředitel městské police užívat jako uniformu strážníka oblek (sako, kalhoty) v černé barvě doplněný o povinné prvky dle zákona.


Znaky a odznaky městské policie Rožnov pod Radhoštěm užívané od r. 2016
Kovový a textilní znak městské policie, textilní rukávový znak
Součástí uniformy je opasek s výstrojí a výzbrojí.
Na opasku je nošena: krátká střelná zbraň s rezervním zásobníkem, obušek, radiostanice, svítilna, pouta a kapsa na doklady.

Opasek i doplňky jsou koncipovány v souladu se současnými trendy a technologiemi. Použitým materiálem cordura a plast. Pouzdro na zbraň je z odolného plastu s několikanásobným jištěním proti nežádoucímu vytažení zbraně.
Městská policie v Rožnově pod Radhoštěm je od roku 2016 přezbrojena na pistoli CZ P 07 ráže 9 mm.
Hodnostní označení u Městské policie v Rožnově pod Radhoštěm není zavedeno. Vzhledem k velikosti sboru postrádá smysl. Uniforma strážníka tedy neobsahuje výložky pro umístění hodnostního označení. Strážníci v rámci náplně pracovních činností plní další úkoly jako velitel směny, zbrojíř, zástupce ředitele městské policie a ředitel městské policie. Ředitel městské policie je strážník pověřený zastupitelstvem plněním některých úkolů při řízení městské policie.

Náhledy variant uniformy užívané od roku 2015

Uniformy a doplňky uniforem

Služební uniforma strážníka městské policie Rožnov pod Radhoštěm

Služební uniforma strážníka městské policie Rožnov pod Radhoštěm

 
Služební uniforma strážníka s doplňky v retroreflexní úpravě

Služební uniforma strážníka s doplňky v retroreflexní úpravě

 
Pracovní doplňky a ochranné pracovní pomůcky uniformy strážníka

Pracovní doplňky a ochranné pracovní pomůcky uniformy strážníka

 
znaky   odznaky

znaky odznaky

 
opasek s výstrojí a výzbrojí

opasek s výstrojí a výzbrojí

 
 
Vytvořeno 6.1.2006 14:09:00 | přečteno 10x | ernest

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load