PABĚRKY Z DĚJŮ MĚSTEČKA ROŽNOVA

kniha paberky

Josef Lucian Ondřej Kramoliš : PABĚRKY Z DĚJŮ MĚSTEČKA ROŽNOVA

Rožnov pod Radhoštěm 2007, brožované, 63 stran, cena 45,- Kč (dočasně vyprodáno)


Knížka připomíná události a pověsti spjaté bezprostředně s dějinami městečka pod Radhoštěm i s životem jeho obyvatel v minulosti. Nejsou zde sice popisovány velké dějiny plné bitev a významných politických rozhodnutí, na téměř padesáti stranách sepsaných mladým rožnovským kronikářem se ale můžeme poučit o zapomenutých stránkách naší vlastní lokální historie.
Vydáním této drobné publikace je zároveň připomenut i nelehký životní osud Josefa Luciana Ondřeje Kramoliše. Jeho krátký život je přímo ukázkovým příkladem, jak je možné účinně bojovat s nepřízní osudu a být i přes mnohé fyzické bariéry prospěšný svému okolí.
Vydáním Paběrků z dějin městečka Rožnova se do jisté míry naplňuje, s odstupem mnoha let, přání i samotnému Josefu Lucianovi Ondřeji Kramolišovi, který sám do Paběrků napsal, »aby ale budoucí potomci o tom úplněji vědomosť měli, trochu obšírněji o tom promluvíme.«

Knížka Paběrky z dějů městečka Rožnova je doplněna nádhernými ilustračními obrázky, které zachycují dobové vyobrazení Rožnova a jeho okolí. 

Vytvořeno 26.1.2023 12:47:46 | přečteno 3x | tana

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load