Příběhy zahrady mrtvých

Příběhy zahrady mrtvých

Příběhy zahrady mrtvých, které napsali Doubravka Vejmelková a Daniel Drápala. Čtenářům je prostřednictvím poutavých příběhů přiblížena historie městského hřbitova na Prochodné a také hřbitova u kostela Všech svatých

cena 105,- Kč

 „Příběhy jsem čerpala nejen ze svých vzpomínek, ale také z knihy Živé příběhy ze zahrady mrtvých, která vyšla v roce 2018 v rámci Edice Milých tisků. Spoustu informací jsem také získala z knihy Dějiny hřbitova na Prochodné 1884 – 1929, kterou napsal můj staříček, který byl kronikář a archivář. Vždy mě zajímaly životy lidí, kteří tady žili před námi a přála bych si, aby si lidé díky této knize připomněli události, které se staly,“ uvedla spoluautorka knihy Doubravka Vejmelková.

Knihu Příběhy zahrady mrtvých je možné zakoupit za 105 korun v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí v Rožnově. „Edice Rožnovských malých tisků se každým rokem rozrůstá a já jsem opravdu rád, že je o tyto knihy stále velký zájem a můžeme tak nejen obyvatelům města touto formou připomínat historii, ale také přírodní bohatství, kulturní dědictví a tradice regionu,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross s tím, že v letošním roce to je přesně dvacet let od vydání první knížky v rámci ediční řady Rožnovské malé tisky a my bychom si toto kulaté výročí rádi připomněli vydáním hned dvou svazků. Jedním z nich bude kniha Poválečný Rožnov autora Tomáše Kocura. Druhou knihu píše Marie Brandstettrová a věnována bude místní části Bučiska.

Vytvořeno 6.2.2023 10:44:04 | přečteno 116x | tana

Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load