Divo Institute, KranK, Stern

23.9.Divo Institut, KranK, Stern.jpg
Pořadatel: Téčko
Místo konání: Klub Vrátnice,
1. máje 1000, Rožnov pod Radhoštěm 1 75661
Datum konání: 23.9.2023 od 20:00 hodin
Typ akce: Koncert
Tematická kategorie: Hudba
Více informací na: https://www.tka.cz/program/2023/09/divo-institute-krank-stern
Anotace: Tři kapely, které přistupují k punku originálním způsobem

Podrobný popis:

Punkáč, básník, zpěvák a rapper Aleš Procházka alias Johnny Násilník se spojil s Adamem Michlíkem a Kiliánem Les Kešnerem a společně stvořili kapelu Divo Institute, která vydala 21.4. eponymní debut na labelu Kabinet Records. Soundtrack toho, jak jim bylo hrozně. Písně o hledání cesty ven z tohohle panoptika, o nevyvedených láskách a opakovaném vstupování do stejný stoky. Pro ně už jsou minulostí, svítivej hlen, kterej si tady na nás odflusnou, aby se mohli nadechnout k těm příslovečným lepším zítřkům. Punkem načichlé techno, špinavá kytara, banjo, pumpující elektronika a zpěvák, který s mikrofonem v ruce dostává do tranzu sebe i dav.

Německo-americké formaci KranK se u nás loni tak zalíbilo, že chtějí přijet znova, vám se to taky líbilo, tak proč si to neopakovat. Instrumentálně dokonalí strejcové se na pódiu nezastavují a přitom hrají tak přesně. Toto je esence muziky, kterou ocení jak punkáči, tak rockeři (ano, bylo to tak). Sami sebe označují jako sludge|hardcore|hardrock, jejich skladby se obejdou bez hlasu a své hudební preference mají takto:
Dr. Jo (baskytara): Circle Jerks, Black Flag, Loveslug, NoMeansNo, Victims Family, Primus, Minutemen
Dr. Krischan (kytara): Fugazi
Dr. Jeff (bicí): The Who, Black Sabbath, Alice Cooper, KISS, Dead Kennedys, Germs, Black Flag, Suicidal Tendencies

Stern dokončují novou nahrávku a v plnohodnotné sestavě basa, bicí, akustická/elektrická kytara a zpěv se po delší době objeví na našem pódiu. Syrovost v projevu, hrubost v textech. Valašsko se vším všudy.


Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load