Martin a Katka Okáčovi/Co nám duševní nemoc blízkého vzala a dala

Okáčovi 1.jpg
Pořadatel: Iskérka o. p. s., Chodská 534
Místo konání: Iskérka (Chodská 534)
Datum konání: 19.9.2023 od 17:00 hodin
Typ akce: Beseda, přednáška
Tematická kategorie: Vzdělávání
Více informací na: www.iskerka.cz/
Anotace: Beseda s manželi Okáčovými-společný života jeho úskalí z pohledu člověka s vlastní zkušeností s duševní nemocí a také ze strany jeho blízké osoby

Podrobný popis:

Katka s Martinem jsou manželé, mají spolu tři děti. Poslední ataku nemoci měl Martin v roce 2014 a potřeboval hospitalizaci, Společně pomáhají ostatním zvládat život. Díky Bohu žijí po všech stránkách plnohodnotný rodinný život.


Mgr. Katka Okáčová DiS., peer rodinný příslušník

Peer rodinný příslušník (PRP) v Psychiatrické nemocnici Opava nebo také osoba blízká člověka s duševním onemocněním. Katka  pracuje se svým příběhem, s rodinnými příslušníky a blízkými sdílí svoji zkušenost.

Mgr. Martin Okáč, peer konzultant

S duševním onemocněním žije od 14 let. I přes zdravotní výkyvy s pomocí rodičů vystudoval střední a poté vysokou školu. Ve svém oboru dosáhl prestižního uplatnění včetně práce v zahraničí. Je bývalý pacient Psychiatrické nemocnice v Opavě (PN Opava), nynější zaměstnanec. Jako člověk se zkušeností s nemocí pomáhá se zotavením druhým nemocným s těžištěm práce na odd. 17BC.  Může se ztotožnit se sloganem "Dnes jsem zaměstnanec PN Opava, pacient můžu být už zítra." Martin nemocným dodává naději a povzbuzuje je.

 


Stránky jsou vytvořené z projektu:
Kontaktní úřad Rožnov pod Radhoštěm, CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016826

EU
load